500 815 400
789 202 278

Wakacje w hotelu czy w apartamencie?Planując wakacje, weekend poza miejscem zamieszkania czy nawet wyjazd służbowy, zawsze najtrudniejsze jest rozwiązanie kwestii noclegu. Lepiej zatrzymać się w hotelu czy może wybrać prywatny apartament? Noclegi, zarówno w apartamentach, jak i w hotelach mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, a wybór odpowiedniej opcji powinien odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom. Jak wybrać odpowiedni nocleg? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 

Różnice między hotelem, a apartamentem

Aby dany obiekt mógł być hotelem, musi spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie, czyli m.in. mieć co najmniej 10 pokoi, w tym w większości jedno i dwuosobowych oraz świadczyć szeroki zakres usług związanych z pobytem klientów. Korzystając z usługi hotelowej mamy zapewnioną  kompleksową obsługę, czyli m.in. śniadanie o określonej porze, regularną zmianę ręczników czy sprzątanie pokoju, a przede wszystkim całodobową opiekę recepcji, która pomoże nam w razie potrzeby.

Apartamenty to prywatne mieszkania na wynajem. Dają gościom większą przestrzeń, poczucie swobody i prywatności. Nowoczesne apartamenty znajdują się zazwyczaj w dogodnych lokalizacjach, są bogato wyposażone, a komfort wypoczynku jest często nawet wyższy niż w hotelu. Przykładowo, w Apartamencie De Luxe mieszczącym się w Lublinie przy ul. Chopina 9/19, znajdziesz dwuosobowe wygodne łóżko, garderobę, w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę, a także nowoczesny sprzęt RTV i AGD. Nie bez znaczenia jest również cena – jeśli jedziemy większą grupą i wynajmiemy dla siebie cały apartament, to koszt na osobę będzie niższy niż w przypadku hotelu. Właściciele apartamentów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzają zakres usług o opcje dodatkowe np. możliwość zakupu vouchera na śniadanie do wykorzystania w pobliskiej restauracji czy możliwość transferu na lotnisko.

 

Apartament, jako alternatywa dla hoteli

Prywatne Apartamenty to doskonała alternatywa dla hoteli, zwłaszcza kiedy przyjeżdżamy z rodziną lub ze znajomymi. Brak niektórych udogodnień dostępnych w hotelach jest rekompensowany przez warunki sprzyjające swobodnemu wypoczynkowi oraz przystępne ceny wynajmu.


Wróć do bloga